Przewodnik i FAQ Realm RoyaleWitaj w Realm Royale, grze battle royale opartej na systemie klas i osadzonej w świecie fantasy. W Realm Royale korzystasz z broni i umiejętności, aby odnieść zwycięstwo. Po rozpoczęciu przygody z Realm Royale czeka na ciebie wiele nowych i ekscytujących elementów rozgrywki. Oto kilka podstawowych informacji, które pomogą ci w twoich pierwszych chwilach w Królestwie.

Realm Royale to gra battle royale z klasami

Po rozpoczęciu meczu, wybierzesz spośród czterech klas: Wojownik, Łowca, Zabójca i Mag. Każda z nich ma własne talenty i umiejętności. Gracze mogą skorzystać ze wszystkich przedmiotów, ale każda z klas specjalizuje się w tych, które jej najbardziej odpowiadają. Wojownik preferuje na przykład Topory i Młoty, a Łowca korzysta ze swojej zdolności unikania ataków i precyzyjnych strzałów z łuku. Opanowanie każdej z klas i ich umiejętności to klucz do sukcesu.

W walce korzystasz z broni i umiejętności

Realm Royale oferuje wiele niezwykłych opcji pokonania wrogów. Każdy z graczy może mieć dwie bronie. Opcjami są np. tradycyjne Karabiny i Strzelby lub fantastyczne łuki i toporki do rzucania. Wszystkie klasy radzą sobie nieźle z podstawowymi typami broni, ale każda ma swój ulubioną broń i umiejętności. Dobrym przykładem jest Zabójca, który otrzymuje bonusy do umiejętności Ukrycia się, pozwalającej na niewidzialność i nagłą zmianę pozycji.

Istnieją dwa typy umiejętności: podstawowe i ruchu. Podstawowe umiejętności oferują aktywne ofensywne i defensywne opcje walki. Umiejętności ruchu skupiają się na podróżowaniu przez mapę, ucieczce lub zaskoczeniu wrogów. Każda z klas zaczyna rozgrywkę z jedną um. ruchu, ale możesz skorzystać z każdej znalezionej na polu bitwy!

W Realm Royale możesz zostać pobity, ale niekoniecznie pokonany

Kiedy twoje PZ osiągną 0, nie odpadasz z rywalizacji, tylko zamieniasz się w Kurczaka! Jeśli przetrwasz w tej formie przez 20 sekund, możesz wrócić do swojej zwykłej formy i kontynuować zabawę. Nauczenie się omijania wrogów w formie Kurczaka pozwali ci na dłuższą rozgrywkę!

Wskocz na wierzchowca i podróżuj po Królestwie

W Realm Royale możesz korzystać z wierzchowców, aby szybko przemieszczać się po mapie. Czekają na ciebie pustynie, zamarznięte pasma górskie, las grzybów i inne obszary – wskocz na wybranego wierzchowca i odkryj przedmioty ukryte na terenie Królestwa.

Stwórz przedmioty i osiągnij przewagę

Podróżując po Królestwie możesz napotkać Kuźnie – miejsca, które pozwalają na stworzenie legendarnej broni, umiejętności i mikstur. Oczywiście, tworzenie przedmiotów nie jest takie proste! Jeśli znajdziesz przedmioty, których nie chcesz wykorzystać, możesz je zniszczyć i zebrać Odłamki, walutę, z której korzystasz, aby stworzyć wyposażenie w Kuźni!

Proces tworzenia przedmiotów nie jest najcichszy – rozgrzane palenisko dymi i hałasuje, informując innych graczy o twojej lokacji. Broń swoich przedmiotów lub skorzystaj z tej okazji, aby zaskoczyć swoich wrogów!

Każda Kuźnia może być wykorzystana do stworzenia jedynie jednego typu wyposażenia, więc uważnie wybieraj najbardziej potrzebne ci przedmioty. Na szczęście, dzięki pomocy twojego wiernego rumaka, możesz odwiedzić kilka Kuźni w czasie trwania meczu.

Dostosuj swoją rozgrywkę dzięki Talentom

Każda klasa ma system Talentów, pozwalając ci na dowolne dostosowanie rozgrywki do twojego stylu gry. Każda klasa zaczyna rozgrywkę z 10 Talentami, dostarczając pasywne bonusy do ogólnych statystyk, broni i umiejętności i tworzonych przez ciebie przedmiotów.

Zdobycie kolejnych poziomów pozwala na odblokowanie nowych Talentów. Wybierz uważnie swoje Talenty: jeśli masz ulubiony typ broni lub umiejętność, możesz skorzystać z Talentów do ich dalszego ulepszenia. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z artykułem poświęconym Talentom.

Masz więcej pytań? Przeczytaj nasze FAQ.
 • Czy Realm Royale jest grą darmową? Gdzie mogę ją pobrać?
  • Realm Royale jest grą darmową na PC, Xbox One[www.microsoft.com] i PlayStation 4[http//XXX] Gracze na PC mogą znaleźć Realm Royale w sklepie Steam Store. Wybierz swoją platformę i zacznij rozgrywkę w Realm Royale już dzisiaj!
 • Które platformy wspierają rozgrywkę międzyplatformową?
  • Obecnie jest to PC i Xbox One. Na pewno ogłosimy, jeśli dodamy do tej opcji kolejne platformy.
 • Czy w grze są boty? Dlaczego?
  • SI znajduje się obecnie w grze z wielu powodów, a nasza ekipa wciąż ma oko na ilość botów w meczu, aby upewnić się, że rozgrywka jest płynna i pełna emocji. W chwili obecnej, boty zapewniają krótki czas oczekiwania na rozgrywkę. Pozwalają nam również testować funkcjonalność postaci nie będących graczami. W przyszłości możemy dostosować ilość botów w grze w oparciu o dane gry i jakość rozgrywki.

 • Co to jest Bilet rozgrywek?
  • Bilet rozgrywek oferuje graczom możliwość ciągłego odblokowania zawartości w Realm Royale za zbierane PD i zdobyte poziomy. Każdy poziom to nowe przedmioty lub zawartość w grze. Gracze mogą zdobywać przedmioty z darmowej ścieżki lub odblokować dodatkową ścieżkę za Korony. Dodatkowa ścieżka daje ci 50% bonus zdobywanych PD Biletu rozgrywek! Jeśli zdecydujesz się odblokować Bilet rozgrywek po pewnym czasie, otrzymasz wszystkie nagrody dodatkowej ścieżki odpowiadające osiągniętym do tej pory PD Biletu rozgrywek.
 • Ile trwają sezony/Bilety rozgrywek?
  • Bilety rozgrywek będą pojawiać się regularnie podczas otwartej bety. W chwili obecnej ekipa planuje kilka Biletów rozgrywek w przeciągu roku – każdy o długości ok. 2 miesięcy.

 • Co mam zrobić, jeśli w grze pojawi się błąd/lub mam jakieś uwagi?
  • Realm Royale ma oficjalny serwer Discord[discord.gg], który służy do zgłaszania takich uwag i informacji o błędach. Na Discordzie znajduje się również grupa pracowników Heroic Leap Games!

 • Czy mogę transmitować lub tworzyć zawartość Realm Royale podczas otwartej bety?
  • Jasne, że tak! Pozwalamy na tworzenie zawartości Realm Royale. Przygotowaliśmy dla ciebie również Paczkę Twórcy zawartości[hirezstudios.app.box.com], z której można korzystać przy pracy nad swoimi projektami dot. naszej gry.
 • Gdzie mogę kupić Korony?
  • Korony mogą być kupione w sklepie w grze na wszystkich platformach! Jeśli grasz na konsoli, Xbox One Store i PlayStation Store również sprzedają Korony.
 • Jak często wprowadzane są aktualizacje Realm Royale?
  • Realm Royale rozpoczyna regularny harmonogram aktualizacji w fazie otwartej bety. Naszym celem jest wprowadzanie aktualizacji co dwa tygodnie. Każda z nich będzie zawierać nową zawartość lub funkcje w Realm Royale.

 • Jak mogę być na bieżąco z najnowszymi informacjami dot. Realm Royale? (Twitter, Facebook, Steam, Discord, strona internetowa)
  • Obserwuj nas na Twitterze i Facebooku[facebook.com], aby być na bieżąco z najnowszymi ogłoszeniami dot. Realm Royale. Mamy również aktywny serwer Discord[discord.gg], w którym możesz pogadać na temat gry, znaleźć członków drużyny lub po prostu otrzymywać najświeższe informacje na temat wydarzeń i turniejów.